چلنیوم، تحولی بزرگ در صنعت تابلو سازی

ورود ورق های چلنیوم به تابلو سازی را می توان نقطه عطفی در تابلو سازی به شیوه مدرن دانست. در طی سال 2000 میلادی یک شرکت در اسپانیا، آلومینیوم را در شکلی جدید تولید کرد. این شرکت توانست از آلومینیوم لایه هایی آینه ای و براق با انعطاف بالا و بسیار شکل پذیر تولید کند. سطح براق و صاف ورق های تولید شده بسیار به استیل شباهت داشت. بعد از مدتی کشور تایوان، از این متد استفاده کرد. این دو کشور در کنار چین بزرگترین کشور های تولید کننده چلنیوم هستند.

در حقیقت در ساخت حروف برجسته، لبه ها باعث ایجاد برجستگی در حروف می شوند. انعطاف پذیری بالا آن، این امکان را فراهم می کند که لبه ها را در اشکال مختلف ساخته و برش دهند.

سطح براق این لبه ها در روز نور خورشید را منعکس می کند و در شب لامپ های SMD  و LED های به کار برده شده در تابلو سبب درخشانی و جلوه این تابلو چلنیوم می شود.

51ypSz7sK8L. AC SY580

نواع رول چلنیوم در رنگ های متنوع

از دیگر مزایای لبه های چلنیوم در مقایسه با سایر نمونه ها مثل لبه های پلاستیکی و آهنی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. تنوع رنگ بسیار زیاد
  2. استحکام بالا در برابر آسیب های محیطی و تغییرات آب و هوایی
  3. طول عمر زیاد
  4. قابلیت پاکسازی و شستشو
  5. جلوه خاص با نورپردازی و درخشان بودن
  6. بهینه سازی در مصرف انرژی
  7. ثبات و دوام رنگ لبه ها
  8. وزن بسیار سبک که سبب نصب آسان تر نیز می شود

زمان زیادی از ساخت تابلو های چلنیوم نمی گذرد اما امروزه شاهد انواع گسترده ای از این تابلو ها در بازار هستیم. این تابلو توانسته در همین زمان کوتاه نظر مشتریان را جلب کند و اکثر مشتریان برای تبلیغ محصول و برند خود از  این تابلو استفاده می کنند؛ چرا که تهیه آن در مقایسه با تابلو های استیل و فلزی ارزان تر و تنوع طرح و رنگ و جلوه آن بیشتر است.

تمام ویژگی هایی که به آنها اشاره کردیم، این تابلو را در صنعت تابلو سازی بی رقیب و ممتاز کرده است.