همان طور که می‌دانید، تابلو چلنیوم نوعی از تابلوهای تبلیغاتی بوده که محبوبیت زیادی را در بین صاحبان مشاغل پیدا کرده‌ است و در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، کاربرد دارد. این نوع تابلوها در کنار ویژگی‌های مثبتی که دارند، از حروف برجسته‌ای تشکیل شده‌اند که به آن‌ها حروف برجسته چلنیوم می‌گویند. حروف برجسته چلنیوم، لبه‌هایی از جنس آلومینیوم براق داشته که در رنگ‌های مختلفی همچون طلایی، نقره‌ای، مشکی و قرمز تولید و عرضه می‌گردند. نکته حائز اهمیت در رابطه با قیمت این نوع تابلوها، رنگ حروف برجسته روی آن‌ها است، به طوری که هر رنگ از این حروف قیمت مخصوص به خود را دارد. قابل ذکر است که پانچ این نوع تابلوها از چلنیوم است که روی آن‌ها سوراخ‌های منظمی، بریده شده به طوری که علاوه بر عبور نور از حروف برجسته این تابلوها، توانایی عبور از سوراخ‌های لبه نیز در آن‌ها به وجود می‌آید. در این مقاله قصد داریم تا درباره حروف برجسته چلنیوم صحبت کرده و آن را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

نکاتی درباره حروف برجسته چلنیوم

در قسمت قبلی مقاله در رابطه با حروف برجسته  چلنیوم که مربوط به تابلو چلنیوم است، مطالعه کردید و در این قسمت قصد داریم تا توضیحات بیشتری را در رابطه با حروف تابلو چلنیوم به شما بدهیم. حروف برجسته ، ابتدا در نرم افزار کرل طراحی می‌شون و سپس به لیزر کردن آن‌ها روی پلکسی گلس پرداخته می‌شود.

حروف برجسته چلنیوم

نکته حائز اهمیت در این رابطه، رنگ‌های آن می‌باشد که طرح می‌تواند با رنگ دلخواهی که مورد نظر کاربر است بر روی پلکسی گلس لیزر شود. بعد از انجام این مراحل، نوبت به چسباندن لبه چلنیوم می‌رسد که بر روی پلکسی می‌چسبد. نکته‌ی دیگری که دانستن آن خالی از لطف نیست کیفیت لبه چلنیوم است که به مواردی بستگی دارد. این موارد عبارتند از:

 

  • کیفیت خم خوردن لبه چلنیوم
  • ابر استفاده شده در لبه چلنیوم
  • نوع پلاستیک مورد استفاده در لبه چلنیوم