تابلو ترموود:

ترموود با گذر زمان تابلوها و نمای ساختمان در حال تغییر هستند و پس از سال هل تلاش در کشور فنلاند توسط مهندسین با استفاده از حررات و قرار دادن چوب در دمای بسار بالا چوب ترموود به پدید آمده و این چوب زیبا به دو روش رنگ کاری می شود در روش اول ۲۴ ساعت قبل از نصب و برش رنگ کاری و نصب می شود و در روش دوم به صورت گوره ای در دمای بالا رنگ کاری و اجرا می شود.

امروزه از چوب برای مصارف زیادی بکار گرفته می شود . چوب ترموود به تابلوی مغازه زیبایی خاصی می بخشد و نوعی چوب صنعتی می باشد ، این محصول یکی از تابلوهای سنتی بشمار می رود که مقاومت بسیاری در برابر سرما و گرما دارد چوب ترموود چوب حرارت دیده یک فرایند تیمار چوب است و چوب را برش داده و به اشکال مختلفی در می آورند و امروزه در صنعت تابلوسازی کاربرد بسیاری دارد.

ترموود فرآیندی است که طی آن توسط بخار آب و حررات دهی به چوب ، باعث افزایش طول عمر چوب می شود. ترموود یا چوپ حررات دیده یک فراینده تیمار چوب است که با اعمال بخار آب و عملیات حرارتی باعث دوام و ماندگاری چوب می شود در این فرآیند چوب را برش داده و به اشکال مختلف در می آورند و سپس تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد حررات داده می شود و در مرحله بعد چوب را به آرامی خنگ و سرد کرده تا به دمای محیط برسد در این فرآیند درجه حررات بالا باعث از بین بردن مواد و عناصر ی در بخش های داخلی چوب می شود که رطوبت را جذب چوب می کند. ترموود بسته به کیفیت چوب اولیه و شرایط ترمو شدن دارد ترمو در مقابل شرایط جوی از قبیل برف ، باران ، رطوبت محیطی ، خشکی هوا و سرما به شدت مقاوم می باشد به همین دلیل است که چوب ترموود یکی از بهترین متریال ها جهت استفاده در تابلوهای تبلیغاتی و نمای ساختمان بشمار می رود.