تابلو چلنیوم چیست؟

تابلو چلنیوم چیست؟ در رقابت بین برند ها، شیوه های تبلیغ به عنوان عامل کلیدی شناخته می شود. نمی توان نقش تبلیغات محیطی را در جلب مشتریان انکار کرد. با ورود تابلو چلنیوم که نوعی تابلو حروف برجسته است؛ در صنعت تابلوسازی و تبلیغات محیطی تحول عظیمی رخ داد.

نمونه ای از تابلو چلنیوم

حروف برجسته ساخته شده از چلنیوم،  برای تبلیغ در تابلو مغازه ها، شرکت ها، سردر مجتمع های تجاری و… به کار گرفته می شود که در نوع خود نقش مهمی در جلب نظر مشتریان دارد.

چلنیوم که به عنوان ماده اصلی در ساخت این تابلو ها شناخته می شود، در واقع صورت اختصاری دو واژه Channel و Aluminium است. در ساخت این تابلو از ورق هایی از جنس آلومینیوم که به صورت کانال در کنار یکدیگر قرار می گیرند، استفاده می شود.

آلیاژ خاصی از آلومینیوم به صورت ورقه های آینه ای، به عنوان لبه کار در ساخت حروف به کار می رود و باعث ایجاد حروف برجسته در تابلو می شود. انواع رول های چلنیوم در ابعاد ۷، ۹ و ۱۱ در رنگ های مختلف به فروش می رسند.

انواع رول های چلنیوم

تابلو چلنیوم پوشاک

مزیت تابلو های چلنیوم نسبت به سایر تابلو های تبلیغاتی

  1. شکل دهی هر کدام از حروف های برجسته در این تابلو به صورت جداگانه است و هر کدام دارای محفظه ای جداگانه اند.
  2. روکش محافظ از ورود گرد و غبار به درون حروف جلوگیری می کند و باعث می شود حروف همیشه درخشان باقی بمانند.
  3. در میان تابلو های تبلیغاتی تنها در تابلو چلنیوم، نور داخل حروف به شکل های کریستال، الماس. ستاره و دایره می باشد.

ساخت تابلو چلنیوم

ساخت تابلو چلنیوم به دو روش دستی و ماشینی صورت می گیرد.

در روش دستی، تابلو ساز به کمک  قیچی دستی ورق ها را برش داده و با استفاده از انبر مراحل خم، قوس و شیاردهی را انجام می دهد.

اما در روش ماشینی استفاده از دستگاه های برش لیزری، حروف ساز و… سبب تسریع در ساخت حروف شده است. همچنین در روش ماشینی حروف های ساخته شده بسیار با کیفیت تر هستند زیرا برش با کمک دستگاه ها صورت می گیرد و بدین شکل لبه های موجدار حروف از بین می رود.