انواع حروف برجسته در تابلو های تبلیغاتی

استفاده از حروف برجسته در تابلو های تبلیغاتی در جلب نظر افراد بسیار تاثیر گذار است. زیبایی و تنوع رنگ حروف و همچنین استفاده از نور، زیبایی و جلوه ای خاص به تابلو می بخشد؛ برای همین اکثر مشتریان این تابلو ها انتخاب می کنند.

در واقع برجستگی حروف به وسیله ورق هایی که در حاشیه حروف برش داده شده قرار می گیرد، به وجود می آید. این ورق ها را می توان از جنس های مختلف ساخت و استفاده کرد. شرط اصلی کیفیت بالا و مقاوم بودن آن در برابر تغییرات آب و هوایی است به طوریکه به سرعت فرسوده نشوند.

در مقایسه با آهن با پلاستیک، آلومینیوم انعطاف پذیری بیشتری دارد و از نظر اقتصادی هم به صرفه تر است، برای همین جایگزین نمونه های قبلی در ساخت تابلو ها شد.

با رایج شدن رول های آلومینیومی در ساخت حروف برجسته، رول های متنوع در ابعاد، ضخامت و رنگ های گوناگون در بازار موجود است.

انواع رول چلنیوم

انواع رول های چلنیوم در ابعاد 7، 9 و 11 سانتی متر در طول 30 متر در بازار موجود می باشد. معمولا رنگ های نقره ای یا طلایی را انتخاب می کنند اما رنگ های دیگر هم موجود می باشد.

بهترین نوع ورق های چلنیوم نمونه های ساخت اسپانیا هستند؛ امروزه اکثر نمونه های موجود در بازار ساخت چین است.

معمولا بر روی لبه های چلنیوم یک لایه پلاستیک محافظتی هم توسط شرکت سازنده قرار می گیرد. به این ترتیب در هنگام نصب از آسیب دیدن و خش افتادن بر حروف جلوگیری می شود. همچنین در داخل لبه ها یک لایه ابر وجود دارد که از ورود گرد و غبار جلوگیری می کند.

گرانترین نوع چلنیوم مربوط به لبه های چلنیوم تابلو های لترمکس است. در این نوع برای زیبایی و درخشش بیشتر از یک لایه شیشه به ضخامت یک سانتی متر بر روی ورقه ها استفاده می کنند.

حروف برجسته استیل

در ساخت حروف استفاده از استیل بر خلاف آهن یا مس که در گذشته استفاده می شدند بسیار رایج است. حروف استیل با طرح های متنوع و ساخت های جدید خود هنوز طرفداران خود را دارد و از مد نیفتاده است. امروزه استفاده از تجهیزات حرفه ای و دستگاه های لیزری ساخت حروف استیل بسیار راحت تر از گذشته شده است و حروف بسیار تمیز و بدون خط و خش ساخته می شوند.