بررسی انواع تابلو چلنیوم به شما برای خرید و تهییه یک تابلو خوب کمک می کند،تابلو چلنیوم یکی از انواع مدرن و محبوب در بین تابلو های تبلیغاتی است که تنوع آن سبب شده با هر سلیقه ای سازگار باشد. پس از به کارگیری حروف برجسته در صنعت تابلو سازی، تابلو چلنیوم جایگزین تابلو سردر اکثر مغازه ها و پاساژ ها شدند. این مقاله به بررسی چند نمونه از انواع تابلو چلنیوم پرداخته شده است.

نمونه تابلو چلنیوم
انواع تابلو چلنیوم
ساده
نمونه های ابتدایی تابلو چلنیوم نوع ساده آن است. این نمونه در عین سادگی و زیبایی، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه است. برای ساخت آن از پلکسی گلاس، ورقه های PVC ، لامپ LED، منبع تغذیه استفاده می شود. لبه حروف از جنس چلنیوم است و معمولا به رنگ های مشکی، نقره ای و طلایی است. حروف های برجسته تابلو بر روی زمینه ای از جنس کامپوزیت و… نصب می شود.
پلکسی دوبل
در ساخت این نوع تابلو از دو رنگ مختلف پلکسی گلاس استفاده می شود. این تابلو در مقایسه با نمونه ساده چلنیوم، توجه بیشتری جلب می کند. مشتری می تواند طبق سلیقه خود رنگ های پلکسی گلاس و همچنین نحوه ساخت را انتخاب کند. در ساخت این نوع از ورقه های PVC ، چند رنگ پلکسی گلاس، لبه ساده، منبع تغذیه و لامپ های SMD استفاده می شود.
هزینه ساخت این تابلو از هزینه ساخت تابلو حروف برجسته با یک لایه پلکسی گلاس بیشتر است.

نمونه تابلو چلنیوم پلکسی دوبل

لترمکس
در ساخت این نمونه تابلو چلنیوم، یک سطح شیشه ای با ضخامتی در حدود یک سانتی متر بر روی لبه های حروف ایجاد می کنند. این کار باعث می شود که نور از کناره حروف منعکس شود و ظاهری درخشان به تابلو می بخشد. به کارگیری این شیوه در ساخت تابلو، لترمکس نامیده می شود.
RGB
RGB صورت اختصاری سه رنگ قرمز، سبز و آبی است که می توانند هفت رنگ تولید کنند. از این نظر این نمونه از تابلو های چلنیوم به تابلو هفت رنگ نیز شناخته می شوند. در ساخت این تابلو ها از ورقه های PVC، لامپ های SMD در رنگ های قرمز، آبی و سبز، پلکسی گلاس سفید و منبع تغذیه استفاده می شود.