انواع تابلو چلنیوم و مشخصات آن

ساده

نوع ساده از نمونه های ابتدایی تابلو چلنیوم است. در بین انواع تابلو چلنیوم، این نمونه در عین سادگی و زیبایی، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه است. برای ساخت آن از پلکسی گلاس، ورقه های PVC  ، لامپ LED، منبع تغذیه استفاده می شود. لبه حروف از جنس چلنیوم است و معمولا به رنگ های مشکی، نقره ای و طلایی است. حروف های برجسته تابلو بر روی زمینه ای از جنس کامپوزیت و… نصب می شود.در زیر انواع تابلو چلنیوم را باهم بررسی می کنیم.

پلکسی دوبل

در ساخت این تابلو از دو رنگ مختلف پلکسی گلاس استفاده می شود. این تابلو در مقایسه با نمونه ساده چلنیوم، توجه بیشتری جلب می کند. مشتری می تواند طبق سلیقه خود رنگ های پلکسی گلاس و همچنین نحوه ساخت را انتخاب کند. در ساخت این نوع از ورقه های PVC ، چند رنگ پلکسی گلاس، لبه ساده، منبع تغذیه و لامپ های SMD استفاده می شود.

هزینه ساخت این تابلو از هزینه ساخت تابلو حروف برجسته با یک لایه پلکسی گلاس بیشتر است.

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل

لترمکس

در ساخت این نمونه تابلو چلنیوم، یک سطح شیشه ای با ضخامتی در حدود یک سانتی متر  بر روی لبه های حروف ایجاد می کنند. این کار باعث می شود که نور از کناره حروف منعکس شود و ظاهری درخشان به تابلو می بخشد. به کار گیری این شیوه در ساخت تابلو، لترمکس نامیده می شود.

RGB

RGB صورت اختصاری سه رنگ قرمز، سبز و آبی است که می توانند هفت رنگ تولید کنند. از این نظر این نمونه از تابلو های چلنیوم به تابلو هفت رنگ نیز شناخته می شوند. در ساخت این تابلو ها از ورقه های PVC، لامپ های SMD در رنگ های قرمز، آبی و سبز، پلکسی گلاس سفید و منبع تغذیه استفاده می شود.

معمولا از پلکسی سفید استفاده می شود تا نورپردازی لامپ ها بهتر دیده شود. حروف RGB برای نشان دادن تمایز و جلب توجه بیشتر، انتخاب مناسبی است.

تابلو چلنیوم با لبه سوئدی

حروف برجسته با لبه سوئدی از نمونه های محبوب و در عین حال کمیاب حروف چلنیوم است. رنگ منحصر به فرد، ظرافت و یکدست بودن کار از دلایل پر طرفدار بودن این تابلو است. اکثر برند های خارجی از نمونه چلنیوم با لبه های سوئدی استفاده می کنند. لبه های سوئدی معمولا با رنگ های طلایی، سفید، نقره ای و مسی در دو طرح آینه ای و خشدار موجود می باشد.

تابلو زیر یک نوع چلنیوم الماسی است.

چلنیوم الماسی