تابلو لایت باکس               

لایت باکس ها ، روشنایی زیبایی در روز و شب ایجاد میکنند ٰ که با توجه به تاریکی محیط اطراف و یا نور ملایم داخل فروشگاه ها و فضاهای عمومی خیلی راحت توجه اطرافیان را به خود جلب می کند.کاربرد این نوع تابلوهای تبلیغاتی  برای  منوهای رستوران ، تابلوهای نگارخانه ، صندوق های پذیرش داروخانه ها ،تابلوهای نمایشگاه های عکاسی ، تابلو های راهنمای اماکن ، تابلوهای داخلی شرکت ها و اماکن، مترو، تابلو های تبلیغاتی نمایشگاهی و . مناسب است .

از مزایای استفاده از تابلوهای لایت باکس میتوان به مصرف کم برق ، قابلیت حمل آسان ،تعویض آسان تبلیغات داخل باکس ، ضخامت کم، کیفیت،مقاومت و دوام بالا  اشاره کرد. و همچنین قیمت این تابلوها  نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی مقرون به صرفه تر است.

تابلو لایت باکس دنیایی جذاب و پیچیده دارد ، حضور تابلو ها در کنار راههای دیگر بازاریابی ترکیبی زیبا از خلاقیت و هنر را در کنار یکدیگر به وجود آورده است.تنوع و گستردگی تبلیغات با تابلو فرصتی مناسب برای تمامی حرفه ها و تجارت ها به وجود آورده است.یکی از نمونه های خوب تبلیغات استفاده از  تابلو لایت باکس است. امکان استفاده از تصویرهای متفاوت  و متن در کنار یکدیگر از جذابیت های استفاده از تابلو لایت باکس در تبلیغات است. تابلو لایت باکس  به تابلوهایی که قابی در اطراف آن گرفته شده است گفته می شود و برای بخش تبلیغاتی آن می توانیم  متن یا محتوا را چاپ کرده ودرون آن قرار داد. از تابلوهای لایت باکس به صورت ایستاده و آویز می توانیم استفاده کنیم. نمونه های ایستاده این تابلو ها قابل استفاده در سالن ها و محیط باز هم هستند. لایت باکس ها نمونه های متفاوتی دارندکه با توجه به کاربرد وفضایی که می خواهد مورد استفاده قرار بگیردعبارتند از:

۱-    تابلو لایت باکس اسنپ فریم

قاب دور این نمونه از تابلو ها از آلومینیوم با ضخامت ۳ سانتی متر می باشد

۲-     لایت باکس بدون فریم

همانطور که از نام آن ها پیداست این نمونه تابلو ها قاب ندارند وفقط یک لایه آلومینیومی با ضخامت ۱۸ میلیمتر دارند

۳-     لایت باکس کریستالی

۴-     لایت باکس مگنتی

بر اساس فضای مورد استفاده هم لایت باکس به دو نمونه تقسیم می شود:

۱-    لایت باکس های فضای داخلی

۲-    لایت باکس های فضای خارجی

 انواع تابلو لایت باکس 

جنس تابلو لایت باکس  

  جنس  لایت باکس از پلاستیک، چوب و آلومینیوم است . عکس تبلیغ و یا پوستر را داخل جعبه تابلو قرار می دهند و در پشت آن نورپردازی می کنند. با کمک گرفتن از یک طراح حرفه ای می توانید تصاویری مناسب با کار و حرفه خود طراحی و با نورپردازی مناسب یک تابلو تبلیغاتی مناسب در اختیار داشته باشید. نورپردازی داخل تابلو لایت باکس   با استفاده از نوارهای LED که نور مهتابی و آفتابی دارند انجام می شود.چاپ طرح روی لایت باکس با چند روش متفاوت انجام می شود:

۱-    چاپ روی طلق

۲-    چاپ روی استیکر و قرار دادن آن روی طلق

۳-    چاپ روی بک لایت و چسباندن روی طلق

 

نمونه هایی از تابلوهای لایت باکس

مزیت استفاده از  لایت باکس

۱-    مصرف برق در این تابلوها کم است

۲-    ازنظر اقتصادی قیمت مناسب تری دارد

۳-    تبلیغات داخل باکس را به راحتی می توانید تغییر دهید

۴-    کیفیت و مقاومت خوبی دارند

۵-    نور کامل و یکدست در تمام سطح پخش می شود

۶-    امکان استفاده از تابلو هم به صورت دیواری و هم آویز امکان پذیر است

۷-    ضخامت تابلو کم و مناسب است

معایب تابلو لایت باکس

کیفیت این نمونه تابلو ها بسیار مناسب است و مدت زمان طولانی تری قابلیت استفاده را دارد، فقط در نمونه های آهنربایی این نوع تابلوها  وزن بیشتر نسبت به انواع پارچه ای آن و محدودیت در ابعاد و حاشیه کم برای پوشاندن سطح کامل قسمت چاپ شده از ایرادات این نمونه تابلوها می باشد. استفاده از نوارهای  نوریLED, SMD بسیار خوب است اما خرابی قسمتی از این نوارها از معایب این نوع تابلو ها به حساب می آید.